Žijte bez omezení!

Jízda hromadnou dopravou už pro vás nemusí být utrpením.

Žijte bez omezení!

Jízda hromadnou dopravou už pro vás nemusí být utrpením.

Pacientské příběhy

Příběh Pavla

Pana Pavla začaly trápit vnitřní hemoroidy, když mu bylo 44 let. Do té doby byl zdravý. Dělal náročnou fyzickou práci, ve volném čase rád opravoval auta nebo cestoval. To ale nebylo s potížemi možné. Absolvoval tehdy několik ambulantních zákroků a poté se zdálo, že je všechno v pořádku. Jenže po pěti letech nastoupil do zaměstnání, jehož součástí byla těžká fyzická práce. Často nosil těžké věci a namáhal se, a po nějaké době si nahmatal malou bulku. Jel do nemocnice v Hořovicích, aby se nechal vyšetřit, a rovnou si odnášel papíry k předoperačnímu vyšetření.

Příběh Barbory

Příběh Barbory

Až do třiceti let měla paní Barbora pocit, že je všechno v pořádku. Sice ji kamarádky občas škádlily, že na ni musí na toaletě čekat, ale ona to prostě vzala jako fakt a netrápila se tím. Ve třiceti se jí ale během zdravotní prohlídky objevila v moči krev a při kontrole tam byla znovu. Diagnóza zněla „úzká močová trubice“. Od té chvíle se rozjela série vyšetření a často i bolestivých zákroků, které však měly jen krátkodobý účinek. Paní Barbora se ale nevzdávala a vystřídala několik odborných pracovišť, bohužel bez většího úspěchu.

Příběh Moniky

Příběh Moniky

Pokus změnit paní Monice porod se ukázal jako hodně špatný nápad. Zranění, která jí způsobil, a série komplikací, které následovaly, ji trápí celých 18 let. Postupně se u ní objevily oba typy inkontinence, močová i stolice. Od počátku se snaží problémy řešit, navštěvuje specialisty, hledá možnosti. Co vidí jako největší problém spojený s těmito potížemi, je negativní přístup společnosti.